Varškės dieta

Varškė – maistingas ir naudingas organizmui produktas. Ji tinkama beveik visiems – ją gali valgyti sergantieji cukralige, ateroskleroze. Ji – tikra baltymų bomba, taigi suteikia garantuotą sotumo jausmą. Taigi pavalgę varškės gana ilgą laiką jausitės sotūs. Tad ir varškės dieta skamba kaip gana geras variantas norint ne tik sulieknėti, bet ir pagerinti sveikatą. Ši dieta daugelio mėgstama, nes varškė – nebrangus produktas, tačiau gana veiksmingas. Ji puoselėja odą ir nagus ir laikantis varškės dietos pagreitėja medžiagų apykaita.

Varškės dieta
Varškės dieta

Dietos ypatybės

Varškės dietos metu reikia valgyti 4 proc. riebumo varškę. Pačioje liesiausioje varškėje yra nepakankamai būtinų maistinių medžiagų, tad verčiau laikantis varškės dietos jos nesirinkti. Tačiau iš tiesų, varškės riebumą turėtumėte rinkti pagal savo norus ir organizmą, taigi net riebi varškė kai kam gali puikiai tikti ir padėti numesti svorio. Dietos trūkumai, kaip ir kitų baltyminių dietų, yra šlapimo išsiskyrimo skatinimas ir inkstų apkrovimas, tad laikantis privalu gerti daug skysčių, ne mažiau nei 2 litrus kasdien. Taip pat, svarbu dietos nesilaikyti per ilgai – maksimalus laikymosi laikas yra 7 dienos.

Dietos meniu variantai

1 VARIANTAS

Per diena, 5 kartus reikia suvalgyti po 100 g 4% riebumo varškės ir ją užgerti kefyru. Per diena dar privalu išgerti 2 erškėtuogių nuoviro stiklines ir litrą kefyro. Dar galima išgerti žalios becukrės arbatos ir toks valgiaraštis turėtų tęstis apie 5 dienas.

2 VARIANTAS

Per dieną 5 kartus reikia suvalgyti po 60 g varškės ir išgerti litrą kefyro ir litrą lieso pieno. Taip pat papildomai reikia gerti apie 1,5 litro vandens. Žolelių ir žaliąją arbatą galima gerti neribotais kiekiais. Dietos trukmė ne ilgiau 5 dienų, o geriausia jos laikytis 3 dienas.

2 VARIANTAS

Kai kas laikosi panašaus šios dietos varianto, tačiau varškės valgo tik po 60 g penkis kartus per dieną. Taigi per dieną suvalgoma 300 g varškės ir išgeriama 1 litras kefyro arba 1 litras lieso pieno. Neužmirškite papildomai gerti skysčių. Vandenį, arbatą ir žolelių arbatas galite gerti neribotais kiekiais. Šios dietos taip pat nereikėtų laikytis ilgiau kaip 3-5 dienas.

3 VARIANTAS

Dienoje – 4 valgymai. Kiekvieną kartą – po 100 g varškės sumaišytos su vienu šaukštu sėlenų. Sėlenas prieš valgant reikia pamirkyti verdančiame vandenyje bent valandą. Dar varškę galima pagardinti šviežiomis uogomis ar šaukšteliu medaus. Taip maitintis galima savaitę. Rytais galima išgerti stiklinę kefyro.

Svarbu

Atminkite, kad nors varškėje ir yra daug naudingų medžiagų, bet visavertė subalansuota mityba užtikrinama tik vartojant įvairų maistą. Laikantis varškės dietos negaunama beveik jokių skaidulų, todėl gali sutrikti žarnyno veikla, atsirasti vidurių užkietėjimas.