Šios priežastys neleidžia jums numesti svorio

Juk tai taip lengva! Tiesiog sportuokite ir sveikai maitinkitės. Tokius panašius teiginius girdėjote ne kartą, tačiau vis nepavyksta numesti svorio, nors atrodo darote viską gerai?

Šios priežastys neleidžia jums numesti svorio
Šios priežastys neleidžia jums numesti svorio

Sveika mityba ir sportas - tik du faktoriai, darantys įtaką skaičiui, kurį matote svarstyklėse. 

Valgote “sveiką” maistą, kuris nėra sveikas

Įžengiate į parduotuvę ir matote etiketes, kurios teigia, jog produktas yra natūralus, be gliuteno, riebalų ir kt. Tačiau tokie teiginiai - dažnai nieko nereiškia.

Daugelis šių teiginių jus priverčia tokį produktą nupirkti, tačiau naudos sveikatai - tikrai nesuteikia. Mažo riebumo maisto produktai dažnai turi pridėtinio cukraus, aliejų, druskos, todėl verta atidžiai skaityti maisto produkto etiketes. Venkite perdirbtų maisto produktų. 

Nevartojate maistingų maisto produktų

Nenuostabu, kodėl žmonės nesuvartoja pakankamo kiekio vitaminų, mineralų. Juk daug maisto produktų turi fruktozės sirupo, rafinuotų aliejų, cukraus, transriebalų.

Tokia dieta ir kasdienis stresas gali lemti virškinimo sutrikimus. Stenkitės suvartoti daug maistingų maisto produktų, išgerti pakankamo kiekio vandens, kovoti su stresu, kokybiškai išsimiegoti. 

Neišsimiegate

Holistinis požiūris į sveikatingumą nagrinėja ne tik sportą ir sveiką mitybą. Stresas bei bloga miego kokybė - veiksniai, kurie gali neleisti atsikratyti nereikalingų kilogramų. Streso hormonai (adrenalinas ir kortizolis) lėtina medžiagų apykaitą ir mažina organizmo gijimo galimybes. 

Hormonų disbalansas

Hormonai - daugelį organizmo funkcijų reguliuojančios medžiagos. Taip pat ir medžiagų apykaitą, alkį bei sotumo jausmą. Kovokite su stresu, medituokite, venkite perdirbtų maisto produktų, pridėtinio cukraus, kuo daugiau judėkite, gerai išsimiegokite. Taip subalansuosite kortizolio kiekį organizme, išvengsite hormonų disbalanso.