Kaip išlaikyti kūno formas be sporto salės ir treniruoklių
Sportas – tai ne vienintelis būdas, galintis padėti pasiekti svajonių kūną ar sudeginti papildomą bandelę, kurią suvalgėte ryte. Tai pagrindinis sveiko gyvenimo elementas.
Mūsų kūnas buvo sukurtas fizinei veiklai. Biuro ar sofos gyvenimo būdas visus senėjimo procesus padaugina iš dviejų – atsiminkite tai!
Atrodytų, koks ryšys, bet! Greitai atsiranda raukšlių, sulėtėja medžiagų apykaita, vis prasčiau dirba smegenys. Visa tai dėl sporto stokos.
Tačiau daugumai sportas asocijuojasi su sudėtinga mankšta sporto salėje. Su įvairiais treniruokliais, svarmenimis ir su privaloma trenerio priežiūra.
Taip, visa tai taip pat yra reikalinga, jei išsikeliate tam tikrus sportinius tikslus.
Bet jei jūsų užduotis yra ilgiau išlikti jaunam ir sveikam, tuomet tinka bet kokia fizinė veikla – 30 minučių šokių pagal mėgstamą muziką, treniruotės namuose, joga, pilatesas ir komandinis gatvės sportas (pavyzdžiui, futbolas su vaikais).
Sveikam kūnui pakanka 20 minučių sporto per dieną, įskaitant veiklą namuose ir tuos užsiėmimus, kurie jums asmeniškai patinka.
Pakanka pakelti pulsą ir išmankštinti visus raumenis ir sąnarius jums patogiu būdu. Taip, tai nepadės per trumpą laiką numesti 30 papildomų kilogramų, bet dabar ne apie tai kalbame, o apie sveikatą!
Panašiai nereikia bėgti 10 ratų stadione 12 km / val. greičiu, o paskui stebėtis, kad prieš akis matote žvaigždutes.
Galite tiesiog pasivaikščioti po mėgstamas miesto vietas ir smagiai praleisti laiką. 10 tūkstančių žingsnių – tai pora valandų ėjimo, kuris praskries nepastebimai.
Ne visi turi laiko pasivaikščiojimams, todėl patartina ieškoti galimybių daugiau pasivaikščioti. Išlipkite viena stotele anksčiau arba skirkite pasivaikščiojimui su šunimi ne 10, o 30 minučių lauke greitu žingsniu.
„Bet, žinoma, kalbėti lengviau nei daryti.“
Tik tada sportas tampa jūsų gyvenimo dalimi, kai sumaniai jį įtraukiate į savo kasdienį gyvenimą. Judėti ir gyventi aktyviai tampa taip pat svarbu, kaip ryte ir vakare išsivalyti dantis ar pasikloti lovą (jei pasiklojate).
Pradėkite nuo mažų dalykų ir užsibrėžkite aiškius bei realistiškus tikslus. Rytą galima pradėti nuo limfodrenažinių šuoliukų ar pritūpimų. Tačiau šis pratimas netinka tiems, kurie turi kelių ar dubens dugno raumenų problemų.
Pritūpimus iš šuoliukus galite pakeisti bet kokia kita veikla – pasitempti į šonus, pakaitomis kilstelėti kojas, daryti apskritimus rankomis, galva, dubeniu.
Užduotis – suaktyvinti limfos ir kraujo tekėjimą, pašalinti patinimą po miego ir parodyti kūnui, kad pabudote. Be to, celiulitas – tai stagnacija limfoje.
Todėl būtina ją išsklaidyti – tai mūsų, merginų, pareiga dėl gražių klubų!
Po visų rytinių ritualų galite padaryti pratimą „Lenta” ir tokioje padėtyje išbūti 1 minutę.
Šis pratimas puikiai treniruos visus nugaros, rankų ir net kojų raumenis. Kai pajausite, kad minutę taip išstovėti tapo lengva, pailginkite laiką 30 sekundžių ir taip toliau, kol pasieksite savo maksimumą (tai tikrai nebus valanda, tad tikrai liks laiko ir kitai įdomiai veiklai).
Ir tada 15 – 20 minučių skirkite sportui.
Kai kurie žmonės mėgsta mankštintis anksti ryte, o kiti būtinai pavalgo prieš treniruotę.
Pagrindinė taisyklė – nesportuoti po 20 val., nes sportas skatina streso hormono (kortizolio) gamybą.
Mums jo reikia ryte, kad pabustume ir po pietų – kad būtume aktyvūs.
O vakare laukiame, kol melatoninas mus užmigdys. Taigi, kuo didesnis kortizolio kiekis, tuo mažesnis melatonino kiekis.
Pratimai po 20 val. sukels nemigą.