Paauglių dietos

Vis daugiau paauglių yra nepatenkinti savo  augančio kūno formomis ir neretai susilaukia daugybės nemalonumų dėl savo išvaizdos, todėl imasi drastiškų priemonių. Paauglys – tai 13-19 metų žmogus, kuris jau nebėra vaikas, tačiau taip pat jo dar negalima vadinti ir suaugusiuoju. Jis greitai vystosi fiziškai, o šį procesą paspartina suaktyvėjusi hormonų veikla. Paaugliams taikomos dietos tik tokiu atveju, jeigu jų kūno svoris per didelis, tačiau derėtų nepamiršti, kad jo organizmas kolkas funkcionuoja visai kitaip nei suaugusiųjų, tad ir dietos turi būti atsakingai parinktos.

Paauglių dietos
Paauglių dietos

Prieš pradedant laikytis paauglių dietos, būtina pasidomėti keletą esminių faktų. Pavyzdžiui tai, kad 13-15 metų berniukas per dieną turėtų suvartoti apie 2450 kalorijų ir dažniausiai tokio amžiaus vaikinai sveria apie 50 kg. Mergaitės, tuo tarpu, sveria apie 47 kg ir per dieną rekomenduotinas kalorijų skaičius – 2060. Sulaukus 16-18 metų, vaikinas turėtų sverti vidutiniškai 57 kg, o kalorijų kiekis išauga iki 2060 kalorijų. Merginų svoris vidutiniškai padidėja iki 50 kg, tačiau suvartojamų kalorijų kiekis nekinta. Nepaisant šių skaičių, reikėtų dar atsižvelgti į paauglių ūgį.

Paauglių dietos negali remtis vien ekstremaliu suvartojamų kalorijų sumažinimu – jos turi padėti sureguliuoti mityba, o taip pat jaunam organizmui būtinas aktyvus gyvenimo būdas.

Paauglių dietos meniu galėtų būti toks: pusryčiams suvalgomas puodelis varškės kremo su uogomis, kietai virtas kiaušinis bei išgeriamas puodelis arbatos arba lieso pieno, pietums galima paruošti vištienos krūtinėlę, pateikti dubenėlį daržovių sriubos bei orkaitėje keptą didelę bulvę, o užkandžiams paduokite savo vaikui stiklinę sulčių arba trintų vaisių bei skrebutį plonai užteptą sviestų, orkaitėje kepta žuvis su daug salotų puikiai tiks Jūsų paauglio vakarienei.